İçeriğe geç

Whatsapp’a Ortak Hesap Özelliği Geliyor!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Popüler anlık haberleşme uygulamaları denilince akla ilk gelen uygulamalardan biri WhatsApp yenilikler konusunda ilerlemeye devam ediyor. Yeni güncellemeler getirerek kullanıcılarına daha iyi bir kullanım sunmayı hedefleyen uygulamaya yeni bir özellik daha dahil edildi. WhatsApp, uzun süredir gündemde olan ortak hesap özelliği için testlere başladığını duyurdu. Whatsapp ortak hesap özelliğinin çok yakın bir zamanda kullanıcılarla paylaşıldı.

Meta bünyesindeki popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son dönemlerde birçok özellik üstünde çalıştığını duyuruyordu. Bunlardan biri de ortak hesap özelliği. Bahsi geçen bu yeni özellik sayesinde artık birden fazla cihaz ile aynı hesaba bağlanılabilecek. Tüm detaylar ve daha fazlası yazımızda!

WhatsApp, Ortak Hesap Özelliği Nedir?

WhatsApp’ın test aşamasında olan yeni özelliği tester olarak Android kullanıcılarına sunuldu. 4 farklı cihazın tek bir hesaba senkronize olarak bağlanmasına imkan tanıyan yeni özelliğin diğer WhatsApp kullanıcılarının ne zaman kullanabileceğine dair net bir zaman belirtilmemiştir. Ancak önümüzdeki aylarda her kullanıcı için aktif olacağı beklenmekte.

Android kullanıcısı iseniz Ortak Hesap özelliğinin telefonunuzda aktif olup olmadığını öğrenmek için WhatsApp kayıt kısmına bakabilirsiniz. WhatsApp Web sürümünde de bu özelliği görmek mümkün. Özelliğin aktivasyonunu kontrol etmek için ilk adım olarak uygulamayı telefonunuzdan silmeniz gerekebilmektedir. Silme işleminden önce mesajlarınızı yedekleyerek mesajlarınızın silinmesini önleyebilirsiniz. Başka bir cihazdan kendi hesabınıza erişim sağlayabilmek için kayıt kısmından sağ üstte bulunan üç noktaya, sonrasında ise “Cihaza bağlan” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçenekler için karşınıza bir ekran gelmiyorsa test kullanıcısı değilsiniz anlamına gelmektedir. Geçtiğimiz günlerde Ortak Hesap özelliği ile dikkatleri üstüne çeken WhatsApp uygulaması, grupların otomatik olarak sessize alınacağını da duyurmuştu.

Yeni yapılan açıklamaya göre kalabalık gruplarda yer alan kullanıcıları gereksiz bildirimlerden kurtarmak için bu özellik, kararlı sürüm haline getirildi. Gelen çağrılar için ise WhatsApp’ın yeni çözümü; Rahatsız Etmeyin modu oldu. Bu özellik uygulamayı kullanırken grupların otomatik olarak sessize alınması özelliği ile aynı kullanım konforunu sağlamayı hedefler ve gelen çağrıyı direkt olarak reddeder. Böylece kullanıcıların meşgul ya da kişisel zamanlarında çağrı alması önlendi. WhatsApp’ın bu özelliğini hemen hemen her akıllı telefonda bulunan Rahatsız Etmeyin modu ile eşdeğer görebilirsiniz. Tek farkı uygulamaya özel aramalar için olması diyebiliriz.

WhatsApp uygulamasının Ortak Hesap özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Beklediğiniz bir özellik miydi? Daha fazla güncel haber için bizi Instagram takip etmeyi unutmayını

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com