İçeriğe geç

WhatsApp Video Modu ile Instagram’a Benzeyecek!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Anlık mesajlaşma yapımı olan WhatsApp, kullanıcıları için video modunu denemeye başladı. Whatsapp video modu Instagram platformuna benzemeye çalışıyor olarak yorumlandı. WhatsApp video modu nedir? WhatsApp video modu özelliği ne işe yarıyor? İşte tüm detaylar ve daha fazlası yazımızda.

WhatsApp geçtiğimiz günlerde ortak hesap özelliğini duyurmuştu. Bununla alakalı yazımıza WhatsApp’a Ortak Hesap Özelliği Geliyor başlığından ulaşabilirsiniz. WABetaInfo, blog hesabından paylaştığı post ile yeni bir özelliği denemeye başlandığını açıkladı. Android için 2.22.24.19 WhatsApp beta güncellemesi ile eklenen video modu, uygulamayı adeta Instagram yapacak. Peki, özelliğin detayları neler ve nasıl bir görünüme sahip olacak? 

WhatsApp Video Modu Özelliği Nedir?

WhatsApp için video modu, kullanıcılara kolaylık sağlayacak. WhatsApp kullanıcıları, zaten kamera tuşuna basılı tutarak uygulamada video kaydı alabiliyordu. Ancak uzun süre basılı tutmak bazen kullanım pratikliği yönünden işleri zorlaştırıyordu. Whatsapp da bu problemi ortadan kaldırmak için WhatsApp video modu özelliğini kullanıcılara denetmeye başladı. 

Yeni özellik olan WhatsApp video modu ile kullanıcıların, video kaydı alırken basılı tutmasına gerek kalmayacak. Ayrıca fotoğraf/video simgesi de yeni bir görünüme kavuşacak. WhatsApp video modu ikonu, fotoğraf modunun hemen yanına konulacak. 

Ayrıca Whatsapp, grup sohbetleri için anket özelliğinin kullanıma açıldığını resmi Twitter hesabından açıkladı. Kullanıcıların kısa sürede sevdiği bu güncelleme, herkes tarafından tercih edilip sosyal medyada paylaşıldı. Pek çok kullanıcının olduğu iş ve okul gruplarında sık sık anket özelliğini kullanacağı tahmin ediliyor. Uygulama ek olarak birçok cihazın tek hesapta kullanılabileceği Ortak Hesap özelliğini de test etmeye başladı. Böylece kullanıcılar, WhatsApp hesaplarına dört farklı cihazdan giriş yapabilecek. 

Meta yapımının altında yer alan sosyal medya platformları birbirlerinde bulunan özellikleri ekleyerek yavaş yavaş benzemeye başlıyor. Uygulama içi yapılabilecek aktivitelerin artırılması kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yenilikler içeriyor. Uygulamalar birbirine benzerken diğer yandan da kullanıcıların yeni özellikler sayesinde kullanım deneyimleri iyileşiyor.

WhatsApp video modu ile kullanıcıları uygulama içinde çok daha fazla aktif tutmak istiyor ve artık sadece mesajlaşma, konuşma platformu olmaktan çıkmayı hedefliyor gibi görünüyor. WhatsApp’ın bu güncellemeleri sonrasında kullanım sürenizin artacağını düşünüyor musunuz? Siz bu yenilik ve diğer özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp üzerinden anlık videolar atmayı tercih eder misiniz? Daha fazla güncel haber ve bilgi için takipte kalınız.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com