İçeriğe geç

Twitter Renkli Rozet Özelliği Geliyor

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığı günden beri birçok değişiklik duyurdu ve duyurmaya devam ediyor. En radikal değişiklik kararı mavi tik olmuştu. Mavi tik özelliği hakkında detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Mavi tik özelliği eleştiri yağmuruna tutuldu ve kalıcı olmayı başaramadı. Mavi tik uygulaması şu an için rafa kaldırıldı. Ancak Elon Musk, farklı yenilikler yapma konusunda oldukça iddialı. Yeni bir duyuru yaparak Twitter renkli rozet özelliği kullanıcılara sundu. Twitter renkli rozet özelliği nedir? Tüm detaylar yazımızda.

Yeni gelen bilgilere göre CEO, rozet satışını geri getiriyor. Twitter’da renkli rozet dönemi başlıyor. Elon Musk, Twitter platformunda birbirinden ilginç değişiklikler yapmaya devam ediyor. Mavi tik özelliğini önce 29 Kasım’da aktif edeceğini duyurmuştu. Ardından ertelendiğini bildiren Musk yeni bir haber karşımızda. 

Twitter Renkli Rozet Özelliği Nedir?

Musk’ın yeni yaptığı açıklamada uygulamanın aktif edileceği söylendi. Musk, yaşadığı maddi kayıplardan dolayı renkli rozet özelliğine geçeceklerini duyurdu. Yeni dönemde Twitter renkli rozet özelliği devrede olacak. Bu özellik ile birlikte renklerin belli anlamları olacak. Her renk belli bir kategoriyi temsil edecek. Nasıl mı? Gelin birlikte detayları inceleyelim. Örneğin, devlet kurumları için gri rozet kullanılacak. Diğer yandan şirketler için ise altın renkte rozetler kullanılıyor olacak. Kişisel hesaplar için ise mavi renkli alışık olduğumuz rozete yani tike devam edilecek. Ünlü ya da ünsüz fark etmeksizin aboneliği olan bireysel tüm hesaplarda mavi renk kullanılacak. 

Yapılan açıklamaya göre doğrulanmış olan hesaplar, renkli rozet özelliği devreye girmeden önce manuel bir şekilde doğrulanacak. Doğrulanmış olan rozetli hesap için ücret şu an için aylık 8 dolardan satışa çıkacak. Bu özellik için verilen fiyat başından beri aynı oldu. Sadece dolar kuruna göre bazı bölgelerde özel fiyatlandırma yapılabileceği açıklandı. Ancak şu an için farklı bir fiyat bilgisi paylaşılmadı. Sahte hesapların sebep olduğu olumsuz durumdan kaynaklı olarak ertelenen bu özellik gelecek hafta itibariyle aktif edilecek gibi görünüyor.

Yapılan değişiklik sürecinde bazı kullanıcılar bu durumdan olumsuz etkilenmişti. Sahte olarak tespit edilen birçok hesap kapatılmıştı. Musk, kapatılan hesapların gelecek günlerde tekrar kullanıma açılacağını da duyurdu. Bu karar verilmeden önce CEO, kendi hesabı üzerinden bir anket paylaşmıştı. Ankette kapatılan hesapların geri açılıp açılmaması üzerine bir oylama yer alıyordu. Oy kullanan 3,1 milyon kişinin %72,4’ü evet cevabını verdi. %27,6’sı ise oyunu hayırdan yana kullandı.

Peki, siz Twitter renkli rozet özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Abonelik satın almayı düşünür müsünüz? Daha fazla gelişme ve haber için bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com