İçeriğe geç

WhatsApp Sesli Durum Özelliği Duyruldu!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

WhatsApp; sık kullanılan mesajlaşma, görüntülü konuşma ve daha birçok amaca hizmet veren bir uygulamadır. Yazılım ekibi uygulamayı her geçen gün bir ileriye taşımak için güncellemeler yapmaya devam ediyor. Uygulamada kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına yanıt veren özellikler uzman ekip tarafından sağlanıyor diyebiliriz. Uygulama sesli durum özelliği haberi ile tekrar karşımızda.

WhatsApp, bir süre önce durum paylaşma özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Kullanıcılar, durumlarında metin, fotoğraf ve link paylaşabiliyor. WhatsApp, test ettiği bir özellikle beraber bunlara ek olarak sesli durum özelliği ekleyecek. Peki, whatsApp sesli durum özelliği ne için kullanılacak ve sesli durum özelliği detayları neler? Gelin habere birlikte göz atalım. Tüm detaylar ve daha fazlası yazımızda.

 

Whatsapp, Sesli Durum Özelliği İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

WhatsApp, durumlara sesli durum özelliği IOS için erişime açıldı. Yeni güncelleme ile IOS kullanıcıları 30 saniyeye kadar sesli not kaydettikten sonra mesajlarını durum olarak kişileriyle paylaşacak. Şu anda durumda metin, fotoğraf ve link paylaşılabiliyor. Ayrıca whatsApp, linkler için ön izlemeli paylaşmayı özelliğini de test etmeye başladı. Linkler şu ana kadar sadece adres olarak paylaşılabiliyordu.

WhatsApp sesli durum yeniliklerini Android için Eylül’de açıklamıştı. Android için ise yine aynı şekilde 30 saniyelik kaydedilen ses kaydı duruma eklenebilecek. Durum güncellemesinin sağ alt kısmında mikrofon simgesi yer alacak. Bu mikrofon ile WhatsApp kullanıcıları seslerini kaydedip kişileri ile paylaşabilecek. Güncellemenin kesin olarak WhatsApp sürümüne hangi tarihte bilgisi ise şu anlık belli değil, yakında geleceği düşünülüyor.

WhatsApp’ın son açıklanan sayılarla beraber dünya çapında aktif bir şekilde kullanan 2 milyar kullanıcıya ulaştığı bilgisine ulaşıldı. En yaygın anlık haberleşme yapımı, düzenli olarak yeni geliştirdiği özellikleri kullanıcıların beğenisine sunuyor. Whatsapp ek olarak yakında gruplar için anket özelliğini de ekledi. WhatsApp grupları için anket yeniliği, kısa zamanda kullanıcıların birbirleriyle anlaşmasına yardımcı olacak.

Whatsapp sesli durum özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz, sizce gerekli bir güncelleme mi? Sesli durum özelliği hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Daha fazla haber ve bilgi için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com