İçeriğe geç

Discord Para Kazanma Özelliği Dönemi Başlıyor!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Sosyal medya platformlarının çoğunda para kazanma özelliği devrede. Henüz para kazanma özelliği olmayan platformlarda son dönemlerde bu özelliğe odaklanmış durumda. Bu platformlardan biri de Discord oluyor. Discord, özellikle oyuncuların sıkça tercih ettiği platformların başında geliyor. Peki, Discord para kazanma özelliği nedir? Ne zaman aktif hale gelecek? Tüm detaylar ve daha fazlası yazımızda.

Özellikle oyuncular ve internette sosyalleşen kitlenin tercih ettiği Discord’da artık para kazanmak mümkün. Discord para kazanma dönemi çoğu kullanıcı için cazip bir fırsat gibi görünüyor. Yaklaşık 7 yıl önce piyasaya çıkmış, mesajlaşma ve topluluk kurma uygulaması olan Discord, 2020 yılının verilerine göre 300 milyondan fazla kayıtlı ve aylık 140 milyon aktif kullanıcıya sahip online sosyal ağ uygulamasıdır. Tüm kullanıcıları heyecanlandıran Discord para kazanma özelliği için firmanın çalışmalara hız kesmeden devam ettiği biliniyor.

Discord Para Kazanma Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Discord, sunucular için abonelik programı üzerinde çalışıyor. Bu abonelik programı ile beraber içerik üreticileri, premium abonelik karşılığı bazı ayrıcalıklar sunabilecekler. Ödenen ücretin büyük bir kısmı direkt olarak içerik sahibinin hesabına gidecek. Tabii ki Discord para kazanma özelliğinin aktif olabilmesi için ve içerik sahibinin para kazanabilmesi için bazı kıstaslar da olacak.

Discord’dan Para Kazanmak Özelliğini Kullanmak İçin Kriterler

Discord’da içerik üreticisi iseniz ve abonelik sistemi ile kendi içeriklerinizi pazarlamak istiyorsanız sahip olmanız gereken bazı kriterler var. Öncelikle bu güncellemeden yararlanmak için 18 yaşında ya da daha büyük olmanız gerekiyor. Ayrıca Discord hesabınızın sicilinde olumsuz herhangi bir şey olmaması, e-posta adresiniz ve telefon numaranızın doğrulanmış olması gerekiyor. Bu koşulları sağlıyor iseniz iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktifleştirerek abonelik özelliğini bir üretici gibi kullanabiliyorsunuz.

İçerik üreticileri aynı YouTube’daki gibi bir ya da birden fazla abonelik seviyesi oluşturabilir. Ek olarak üreticiler oluşturdukları bu seviyeler için kendi ücretlerine kendileri karar verebilir. Twitch’te oldukça eleştiriye maruz kalan yüzde 50’lik payın tersine, Discord aboneliklerden sadece %10 pay alacak. Discord, aboneliklerden elde edilen paraları ay bitiminden 30 gün sonra üreticilere verilecek. Yani üreticiler Ocak’ta kazandıkları parayı 1 Mart’a kadar alamayacak. Ek olarak bu sistem sayesinde para kazanmak isteyen kullanıcıların ilk ödemelerini almak için minimum 100 dolar biriktirmeleri, ardından ise her ay minimum 25 dolar kazanmaları gerekecek.

Tüm bu kriterlere ek olarak üreticilerin abonelik politikasına uyması gerekiyor. Örneğin Discord politikaları gereğince +18 paylaşım, kumar, silahlanma ve yasa dışı maddeler içeren sunucular için para kazanma özelliğine sahip olmayacak. Discord para kazanma özelliği sisteminin Türkiye’de ne zaman kullanılmaya başlanacağı ise henüz bilinmiyor. 

Peki, sizin Discord para kazanma özelliği hakkındaki düşünceleriniz neler? Düşüncelerinizi yorumlarda bizler ile paylaşmayı unutmayın! Daha fazla haber ve içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com