İçeriğe geç

Instagram Hesap Durumu Özelliği Herkese Açıldı! 

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Popüler sosyal medya platformu olan Instagram, Hesap Durumu özelliği sayesinde hesabınızın kapatılmasına karşı koruyor. İşte özellik ile ilgili tüm detaylar ve daha fazlası sizinle.

Instagram, yeni özellikler ile kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışıyor. Uygulama her geçen gün iyileştirme ve yenilik sunmaya devam ediyor. Şirket, bu kez yeni özelliğini bütün kullanıcılar için erişime açtı. Instagram, Hesap Durumu özelliği ile hesabınızla ilgili bütün problemlere karşı sizleri uyaracak.

Instagram Hesap Durumu Özelliği Sayesinde Hesabınız Tehlikede Olduğunda Uyarılacaksınız

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram, yaptığı açıklamayla yeni özelliğini bütün kullanıcılar için erişime açtığını duyurdu. Platform, Hesap Durumu özelliğini daha önce sadece sınırlı sayıda kullanıcının kullanımına sunmuştu. 

 

 

Instagram, güncellemeler ile kullanım deneyiminin daha iyi bir hale getirmeyi hedefliyor. Bunun için de kullanıcılara yeni özellikler sunuyor. Son güncelleme ile beraber platform, hesabı kapatılmak üzere olan veya herhangi bir tehlikeyle karşı karşıya olan kullanıcılara uyarı verecek. 

Şirket, yeni özellikle ilgili bazı detayları açıkladı. “Hesap Durumu, paylaştığınız bir şeyin (yorumlar, gönderiler veya hikayeler gibi) Topluluk Kurallarına aykırı oldukları gerekçesiyle kaldırılıp kaldırılmadığını ve bunun hesabınızın kaldırılmasıyla sonuçlanma olasılığının olup olmadığını görmenin yollarından biridir.” 

Ek olarak Topluluk Kuralları ihlali yüzünden hesabınız kapatılırsa Instagram uygulamasından bildirim alabileceğinizin altını çizdi. Bu kapatma işlemini ise Instagram Hesap Durumu kısmından istediğiniz zaman kontrol edebileceksiniz. Topluluk Kurallarına aykırı bir durum olmadığını iddia ediyorsanız değerlendirme için talepte bulunabilirsiniz. 

Instagram CEO’su Adam Mosseri de bu yeni özellikle ilgili Twitter’dan bir paylaşım yaptı. Yeni özelliğin, daha fazla şeffaflık ve uygulamadaki fırsatları üst seviyeye çıkarmak amacıyla geliştirildiğini ifade etti. Ayrıca şunları söyledi: “Ayrıca profesyonel bir hesabınız varsa Tavsiye Kurallarımıza aykırı bir içerik paylaşıp paylaşmadığınızı veya profilinizde böyle bir şey olup olmadığını görmek için de Hesap Durumu özelliğini kullanabilirsiniz.” 

Siz yeni Instagram Hesap Durumu özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Instagram hesap durumu özelliğini faydalı buldunuz mu? Daha fazla güncel haber için bizi Instagram’da takip edebilirsiniz. Gelecek haberlerde görüşmek üzere.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com