İçeriğe geç

Snapchat Ücretli Lens İle Kullanıcılar Para Kazanacak!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Snapchat genç kitlenin çok fazla kullandığı uygulamaların başında geliyor. Gençlerin ilgisini çekebilecek birbirinden yeni güncellemelere sıkça yer veriliyor. İşte bunlara bir yenisi daha ekleniyor. Bu yıl Lensfest’te kullanıcıların özgünleştirebileceği lensler ve efektler üreterek Snapchat ücretli lens sistemi sayesinde para kazanabileceklerini açıkladı. Lens sistemini yakın zamanda bütün sosyal medya platformlarında görebileceğiz.

AR ve VR, özellikle son yıllarda hızla günlük yaşantımızın önemli bir parçası olmaya başladı. VR sistemi uygulamalarda, Metaverse’de ve oyunlarda tercih edilmeye başlarken daha ileri bir teknoloji olan AR ise geriledi. Bazı projeler, oyunlar ve uygulamalar ile hayatımıza yer edinmeye çalışan AR sistemi, hiç umulmadık bir noktada birçok kullanıcının hayatında yer almaya başladı bile. Snapchat ve Instagram benzeri sosyal medya uygulamalarındaki birçok filtre, AR sistemini temel alıyor.

Snapchat ise her yıl gerçekleştirdiği Lensfest ile kullanıcıların yaratıcı filtreler ve lensler ortaya koymasını sağlayarak bazen bu filtreleri satın alıyordu. Bu yıl ise Lensfest’de neredeyse her kullanıcının para kazanabileceği Snapchat ücretli lens sistemi duyuruldu.

Snapchat Ücretli Lens İle Kullanıcılar Para Kazanacak

Snapchat’in ABD ve bazı ülkelerde kullanıma açtığı Snapchat+ aboneliği ile beraber Snap Token olarak adlandırılan dijital para birimi de kullanıma açılmıştı. Bu tokenler ile Snapchat’te daha fazla oyun satın alıp aynı zamanda da içerik üreticilerine destek olabiliyorsunuz. Lensfest’in açıklamasına göre lens üreticileri artık özelleştirilebilir ve ücretli lensler üretebilecek.

Ücretli lensler için 10-50 token fiyat tahmin edilirken özelleştirilebilir lenslerde ise daha farklı. Kullanıcılar lenslerine kıyafetler ve aksesuarlar satın alarak tek lens sayesinde bir sürü farklı karakter üretebilecek. Bu aksesuarlar ise 1-10 token arasında bir ücrete sahip olacak. Bu Lens Sistemi yalnızca Snapchat’i tamamen değiştirmeyecek.

Snapchat Ücretli Lens Instagram’a da Gelebilir

Snapchat, uzun zamandır Instagram’ın favori uygulamalarından. Çünkü Instagram yöneticileri yeni bir özellik eklemek istediklerinde ilk önce Snapchat’te mevcut özellikleri ekliyorlar. Buna Snapchat’in en önemli özelliği olan 24 saatlik hikayeler ve lensler de dahil. Bu durumda Snapchat ücretli lens sisteminde başarılı olursa bu özelliği de kendine uygun bir şekilde değiştirerek uygulayabilir.

Instagram’ın da bu özelliği almasından sonra ücretli efektleri ve filtreleri birçok fotoğraf paylaşım uygulamasında ve sosyal medya platformunda karşılaşabiliriz. Snapchat’in ücretli lens sisteminin diğer sosyal medya platformları üzerinde nasıl bir etki yaratacağını 2023’te hep birlikte göreceğiz.

Snapchat ücretli lens sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sistemi faydalı buluyor musunuz? Daha fazla haber için bizi Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com