İçeriğe geç

WhatsApp Ekran Görüntüsü Alma Dönemi Bitiyor

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

WhatsApp uygulaması kullanıcılarına yenilik sunmaya ve kullanıcı deneyimlerini iyileştirmeye devam ediyor. Sık sık güncelleme yaparak gündemde kalan uygulama yeni bir karar ile karşımızda. Popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp ekran görüntüsü alma dönemini bitiriyor. Bunun yerine tek gönderimlik mesajlar geliyor.

Milyonlarca insanın mesajlaşmak, sesli veya görüntülü konuşmak için tercih ettiği mesajlaşma platformu olan WhatsApp, yeni özellikleriyle gündemden düşmüyor. Kullanıcı gizliliğine oldukça önem veren uygulama, bu konuyla ilgili önemli bir yenilik getirmek için çalışıyor. Bunun için de WhatsApp, ekran görüntüsü alma devrine bir son verecek. WhatsApp konuşmalarının elden ele dolaştığı dönem geride kalıyor. Sosyal medyada da rahatlıkla paylaşılan konuşmalar da bu özellikle birlikte geride kalacak. İşte yeni özellikle ilgili detaylar!

Tek Gönderimlik Mesaj Dönemi Geliyor

Son yıllarda sosyal medya platformları, kullanıcı gizliliğini korumak için önemli adımlar atıyor. Bu adımlardan en çok etkilenen platformlardan biri de WhatsApp oldu. Dünyada en popüler mesajlaşma uygulaması, yeni bir güncelleme için çalışıyor. Bu güncellemeyle beraber şirket, bazı mesajların ekran görüntüsü alınmasına izin vermeyecek.

WABetaInfo’nun haberine göre WhatsApp, ekran görüntüsü alımına son verecek bir özelliği test etmeye başladı. Kısa bir süre önce açıklanan bu güncelleme, şu anda platformun beta sürümüne sahip olan kullanıcıların erişimine açık bir durumda.

Yeni özelliğe göre WhatsApp, yalnızca bir kere okunabilecek mesaj özelliği getirecek. Bu mesajların ekran görüntüsünü almak ise imkansız bir hale gelecek. Şu anda fotoğraflar için uygulanan bu özellik, ileriki günlerde mesajlar için de gelecek. Bunun yanında fotoğraflar için ekran görüntüsü alamama gibi bir durum şu anlık yok.

Paylaşılan ekran görüntüsüne göre ‘’Bir kez görüntüle” seçeneği ile gönderilen mesajlar için bir uyarı metni karşımıza çıkacak. Platform, mesajı göndermeden önce size, “Şu an tek sefer görüntülenmelik bir mesaj gönderiyorsunuz” uyarısını verecek. Ek olarak bu metinde karşı tarafın bu mesajın ekran görüntüsünü alamayacağına dair ifadelerde yer almaktadır.

Bütün bunların yanı sıra hiçbir üçüncü uygulama veya yazılımda bu mesajların ekran görüntüsünü almaya fırsat olmayacak. Hala test edilen yeni özellik, iddialara göre gelecek günlerde herkesin erişimine açılacak.

Peki, siz yeni WhatsApp ekran görüntüsü alma özelliği kısıtlaması konusunda neler düşünüyorsunuz? WhatsApp ekran görüntüsü alma özelliğinin kaldırılıyor olmasını yararlı buluyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Daha fazla güncel bilgi ve haber için bizi Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz. Gelecek haberlerde görüşmek üzere.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com