İçeriğe geç

Instagram’a Durum Ekleme Özelliği Geldi!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Instagram güncellemeler konusunda hızlı uygulamalardan biri. Uygulamada kullanıcıların eğlenceli zaman geçirebileceği birbirinden yeni özellikler eklenmeye devam ediliyor. Bu özelliklerden bir yenisi daha kullanıcılara sunuldu. Instagram’a durum ekleme özelliği geldi. Kullanıcıların yayınlandığı andan itibaren ilgi gösterdiği durum ekleme özelliği nedir? Durum ekleme özelliği nasıl kullanılıyor? İşte tüm detaylar ve daha fazlası yazımızda.

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yeni bir özellik ile gündemde. Geçtiğimiz günlerde not paylaşmaya yönelik bir özellik test edildiğini duyurmuştu. Uzunca bir süre test aşamasında kalan bu özellik artık kullanıcılara sunuldu. Instagram kullanıcıları, durum ekleme özelliği yayınlanır yayınlanmaz kullanmaya başladı. Bazı kullanıcılar özelliğin kendi hesaplarına henüz gelmediğini paylaştı. Özellik kısa sürede tüm hesaplarda aktif hale gelecektir.

Durum Ekleme Özelliği Nedir?

Durum ekleme özelliği aslında çok da bilmediğimiz bir şey değil. Bizi biraz geçmişe götüren nostaljik özellik bir zamanların efsanesi olan MSN’i anımsatıyor. Yeni gelen özellikle birlikte Instagram’ın mesajlar kısmından sizi takip edenlerle not paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bu özellik biraz MSN ‘deki durum özelliğine biraz da tweet atma karışımı olmuş diyebiliriz.

Özellik tüm kullanıcılar tarafından merak ve ilgiyle karşılandı. Kullanıcıların bir kısmı özelliği deneyerek not paylaşırken bir kısmı bu özelliğin gereksiz olduğunu Twitter gibi platformlar aracılığıyla dile getirdi. Mesajlar kısmında paylaşılan notlar profil fotoğrafınız ile birlikte görünüyor. Bıraktığınız notlara takipçileriniz yanıt vererek sohbet başlatabiliyor. Siz de aynı şekilde takipçilerinizin notlarına cevap verebiliyorsunuz. Not için belirlenen maksimum karakter sayısı 60 ile sınırlı.

Ayrıca aynı anda birden fazla not paylaşımı henüz yapılmıyor. Yeni bir not yazdığınızda eski notunuz otomatik bir şekilde kaldırılıyor. Bu özellik gelecek günlerde geliştirilebilir ve farklı şekillerde kullanıma açılabilir. Kullanıcılar MSN günlerine gönderme yaparak dinledikleri şarkıları nota eklerken buna otomatik bir çözüm gelip gelmeyeceği merak konusu. Şu anda not geçmişi herhangi bir alana kaydedilmiyor ve eski notlar görünmüyor. Belki gelecek güncellemelerle bunun için ayrı bir alan oluşturularak not geçmişi kayıt altına alınabilir. Siz Instagram’da paylaştığınız notlar için ayrı bir alan olmasını ister miydiniz?

Instagram Durum Ekleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Instagram uygulamasında Mesajlar alanına giriniz.
  • ‘Notun’ yazan alana tıklayınız.
  • Açılan kutucuğa paylaşmak istediğiniz notu yazdıktan sonra ‘paylaş’ butonuna tıklayınız. Dilerseniz yakın arkadaşlarınız ile dilerseniz tüm takipçileriniz ile notunuzu paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız notu istediğiniz zaman silebilir ya da yenisini yazabilirsiniz.

Gelen bu özellik çoğu kullanıcının eğlenceli zaman geçirmesine ve değişiklik yapmasına fırsat vermiş gibi görünüyor. Çokça konuşulan Instagram’a yeni gelen durum ekleme özelliği nasıl buldunuz? Düzenli bir şekilde kullanmaya başladınız mı ya da kullanmayı düşünüyor musunuz? Daha fazla güncel haber ve paylaşım için bizi Instagram’da takip etmeyi unutmayınız.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com