İçeriğe geç

Instagram Gönderi Planlama Özelliği Geliyor!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

İçerik üreticileri Instagram gönderi planlama özelliğini iple çekerken bu özellik artık aktif hale geliyor. İçerik üreticileri bundan önceki dönemde Instagram gönderi planlama özelliği olmadığından Business Suit üzerinden planlama yapıyorlardı. Bu özellik pratiklik sağlasa da başka bir platform üzerinden işlem yapıldığı için bazen pratiklik sağlamıyordu veya yetersiz kalıyordu. Instagram konuyla alakalı duruma çözümü geç olsa da yayınlayacağını duyurdu.

Birden fazla hesap yönetimi yapanlar için planlama oldukça önemli işlerden biri. İçeriklerin paylaşılacağı günü ve saati öncesinde planlamak oluşabilecek krizleri engellemeye yarıyor. Instagram, gönderi ve Reels videoları için planlama özelliğiyle içerik üreticilere büyük kolaylık getiriyor. Gelecek günlerde içerik üreticileri tüm paylaşımlarını başka bir platform kullanmadan direkt Instagram gönderi planlama özelliğiyle paylaşabilecekler.

Instagram gönderi planlama özelliği sayesinde içerik üreticileri hazırladıkları reels da dahil olmak üzere paylaşımlarını 75 gün sonrasına kadar planlayabilecekler. Uzun süredir talep edilen Instagram gönderi planlama özelliğinin platforma dahil edilmesi uzun süredir bekleniyordu. Özellik şu an için sadece profesyonel hesaplarda kullanılabilecek. Profesyonel hesap nedir? diye soracak olan olursa eğer ayarlar kısmından bunu kolayca yapabileceğinizi paylaşalım. Herkes kendi profilini profesyonel hesaba dönüştürerek bu gibi özelliklerden kolayca yararlanabilir.

Instagram’da Gönderi Planlama Nasıl Yapılır?

Özelliğin aktif edilmesiyle birlikte içerik üreticileri nasıl yapılacağını araştırmaya başladı bile. Oldukça pratik olan bu yöntem kısa sürede herkesin tercihi olacak gibi görünüyor. Peki, Instagram gönderi planlama nasıl yapılır? İşte tüm detaylar yazımızda.

  • Öncelikle normal bir şekilde paylaşım yapacak gibi gönderi oluşturmaya başlamalısınız.
  • Paylaşma aşamasına gelmeden önce “Gelişmiş ayarlar” seçeneğine basmalısınız.
  • “Bu gönderiyi planla” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Gönderiyi paylaşmayı düşündüğünüz gün ve saati belirlemelisiniz.
  • Bir önceki sayfaya giderek “Planla” seçeneğine tıklamalısınız.

Daha öncesinde sadece Business Suit üzerinden yapılabilen Instagram gönderi planlama işlemi artık çok daha kolay hale geliyor. Ayrıca Business Suit reels paylaşımını planlamaya olanak tanımıyordu. Bu eksiği de gideren yeni özelliği oldukça basit. Tüm bu basit adımları tamamlayarak siz de gönderilerinizin 75 güne kadar planlamasını yapabilirsiniz. İçeriklerinizi planlı bir şekilde paylaşarak yoğunluğunuzu azaltabilirsiniz. Ayrıca vakitten de kazanabilirsiniz. Yoğunluk dolayısıyla paylaşımları takip etmek bazen zor olabiliyor. Özellikle birçok hesap yönetimi yapanlar için Instagram gönderi planlama büyük kolaylık diyebiliriz.

Instagram Hesabı Nasıl Profesyonel Hesaba Dönüştürülür?

Bu özelliği kullanmak istiyorsanız eğer profesyonel hesaba geçmelisiniz demiştik. Profesyonel hesaba nasıl geçiş yapılacağına dair sıralama şu şekilde:

  • Instagram’da ‘Ayarlar’ kısmına girmelisiniz.
  • ‘Hesap’ kısmına girmelisiniz.
  • En altta yer alan “Profesyonel Hesaba Geçiş Yap” seçeneğine basmalısınız.
  • Tüm bu adımları takip ederek hesap kategorisini seçmelisiniz.

Instagram’a gelen bu yeni özelliği nasıl buldunuz? Bu yeni güncellemeyi kullanmayı düşünüyor musunuz? Yeni haberleri yakından takip etmek için bizi Instagram’da takip etmeyi unutmayınız!

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com