İçeriğe geç

Twitter Blue Aboneliği Bazı Ülkelerde Kullanıma Açıldı

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla gündem oldukça yoğundu. Trend konular arasında kalmayı başaran bu satın alma kararı ardından Elon Musk’ın yeni kararları da oldukça ilgiyle karşılandı.Musk, satın alımı gerçekleştirmesiyle birlikte uygulamada yapacağı yenilikleri duyurmaya başladı. Peki, bu yenilikler neler? Twitter Blue aboneliği ile neler değişiyor. İşte tüm detaylar ve daha fazlası yazımızda.

Twitter Blue aboneliği sunduğu fırsatlar ile gündemde. Aboneliğin sunduğu en popüler ayrıcalık mavi tik özelliği (doğrulanmış kişi) oluyor. Mavi tik özelliği 8$ karşılığında tüm üyelere sunulmaya başlanıyor. Elon Musk, fiyatı 8 $ olarak açıkladıktan sonra fiyatın ülkelerin gelir düzeyine göre belirlenebileceği konusunda bir bilgilendirme yapmıştı. Sizce Türkiye’de fiyatı ne kadar olur?

Kullanıcılar tarafından tepki alan bu ücretlendirme Musk tarafından tiye alındı. Mavi tik özelliği Blue aboneliği bazı ülkelerde kullanıcılara sunulmaya başlandı bile. IOS işletim sisteminde Blue üyeliğe ulaşan kullanıcılar bu yeni özelliği henüz denemeye başlamadı. Twitter Blue aboneliği sadece mavi tik ayrıcalığı sunmakla kalmıyor. Blue aboneliğine sahip kullanıcılar normal üyelere göre daha yüksek boyutlu video, ses ve görsel paylaşabiliyor olacak.

Twitter kullanıcılarının en çok muzdarip olduğu konu olan paylaşım boyutuna Musk tarafından böyle bir çözüm üretilmiş olması belli bir kitlenin hoşuna gitse de fiyatı eleştirenler de yok değil. Buna ek olarak Twitter Blue aboneliği olanlar yanıt, bahsetme ve aramada öncelik gibi ayrıcalıklara da sahip olacak. Ayrıca üyeliği olan kullanıcılara daha az reklam gösterileceği bilgisi özelliğin açıldığı ülkelerdeki uygulama sayfasının açıklamasına eklenmiş durumda.

Twitter çalışanlarından biri olan Esther Crawford, Twitter Blue aboneliği ayrıcalıklarının hangi ülkelere sunulduğunu paylaştı. Gelen bilgilere göre Twitter Blue aboneliği kullanabilen ülkeler: ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık. IOS uygulamasına getirilen yeni özellik henüz kullanıma açılmasa da bu sürecin kısa süreceği tahmin ediliyor. Henüz kullanıma açılmama sebebinin özelliğin test aşamalarının devam ettiği olarak bildirildi.

Şu anda sadece ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’ta erişime açılan Twitter Blue aboneliği, Esther Crawford’un verdiği bilgilere göre kısa bir süre içinde Avrupa’da erişime açılacak. Bu bilgiye göre Türkiye için de kısa bir süre sonra Twitter Blue aboneliği kullanıma sunulabilir.

Elon Musk Twitter’a Gelecek Yeni Bir Özelliği Daha Duyurdu

Elon Musk, uygulamaya gelecek yeni bir özelliğin daha haberini verdi. Kullanıcıların en sık eleştirdiği konulardan biri olan tweet karakter sınırlaması ortadan kaldırılıyor. Bundan önceki dönemde kullanıcılar uzun yazılar yayınlamak için telefonların not defterini kullanıyor ve sonrasında ekran görüntüsü paylaşıyorlardı. Twitter’da direkt olarak uzun yazılar yazılabilmesi için 280 karakter limiti ortadan kaldırılacak.

Twitter Blue aboneliği hakkında ve eklenecek yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz bu abonelik sistemine dahil olmayı düşünür müsünüz? Hangi özelliklerin gelmesini istersiniz? Daha fazla bilgi ve haber için takipte kalmayı ve Instagram’dan bizi takip etmeyi unutmayınız.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com