İçeriğe geç

Sosyal Medyanın Yükselen Yıldızı Kwai Uygulaması Oluyor

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Dünya genelinde önemli bir yere sahip olan anket şirketi Gemius, sosyal medya platformlarını mercek altına alıyor. 2021 ve 2022 yıllarındaki sosyal medya platformu performanslarını ölçümleyen ünlü anket şirketi sonuçlarında şaşırtan detaylar gündemde yerini aldı. Verilere göre toplam sosyal medya platform ziyaretçisi 57.6 milyonken Snapchat ve Kwai ziyaretçi sayıları dikkatleri çeken kısım oldu. Snapchat ve Kwai uygulamalarının ziyaretçi sayıları artış göstermeye devam ediyor.

Sosyal Medya Platformlarında Yarım Milyonluk Artış Belirlendi

YouTube, Instagram, Facebook, Twitter, TikTok, LinkedIn ve Snapchat uygulamalarını kapsayan veriler incelendiğinde 2021’de 57.1 milyon olan ziyaretçi sayısı 2022’de 57.6 milyona ulaşıyor. Geçtiğimiz bir yıllık zaman diliminde sosyal medya platformlarının ziyaretçi sayısında neredeyse 500 binlik bir artış olduğu belirlendi. Peki, en çok ziyaretçi artışı belirlenen platformlarda neler oluyor? Gelin birlikte inceleyelim.
Günümüzün en büyük trendi kısa videolar olmuş durumda. TikTok akımları olarak başlayan kısa
videolar zamanla tüm platformlarda farklı isimlerle kullanılmaya başlandı. YouTube Shorts ve
Instagram Reels alanları TikTok etkisiyle meydana gelmişti. Kwai adındaki kısa video paylaşımları
yapılan uygulamada son zamanlarda hızlı bir yükseliş sergiliyor.

Kwai Uygulaması Nedir?

Kwai, Çin merkezli bir uygulamadır. Uygulama günlük hayattaki anlarınızı paylaşabileceğiniz kısa
videolar oluşturmanıza olanak tanıyor. Dünya genelinde Çin, İngiltere, Amerika, İspanya, Güney Kore, Japonya gibi birçok ülkede kullanılıyor. Kwai kullanıcıları, bu platformda minimum 10 saniye,
maksimum 1 dakika uzunluğunda anlık videolar paylaşılabiliyor. Uygulama içinde; müzik, filtre ekleme ve düzenleme seçenekleri bulunmakta. En çok kullanıldığı ülkeler arasında: Filipinler, Endonezya ve Vietnam yer alıyor.

Kwai Uygulaması, Potansiyeli Yüksek Uygulamalar Arasında

Kwai, fazlasıyla yeni bir sosyal medya platformu olarak görülse de kısa zamanda kitleleri kendisine çekmeyi başardı. Günümüz trendlerini doğru bir şekilde yakalayan uygulama, kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Gemius araştırmalarındaki rakamlar da bunu doğrulayan nitelikte. Kısa videolarıyla öne plana çıkan ve diğer uygulamalardan bağımsız şekilde kendi trendlerini belirlemeyi tercih eden Kwai, Ocak 2022 tarihinde 4 milyon ziyaretçiye ulaştı. Ocak ayından sonra bu sayının aydan aya artış gösterdiği tespit edildi. Yaz aylarında ise Kwai uygulamasının ziyaretçi sayısı iki katın üzerinde bir artış ile 10 milyona ulaştı. Uygulamanın ziyaretçi istatistiklerine bakıldığında genelin erkek olduğu tespit edildi. Uygulamada her yaştan bireyin bulunmasına rağmen yaş dağılımının 25 – 44 arasında bir yoğunluk gösterdiği bilgisi paylaşıldı. Kwai uygulamasındaki bu hızlı büyümede yatırımlar etkili olsa da şirketin stratejileri de büyük öneme sahip. Reklam harcamalarında oldukça bonkör davranan şirket, karşılığını alarak potansiyeli git gide genişletmeye devam ediyor. Büyük rakiplerle rekabet eden Kwai uygulaması gibi daha birçok uygulama hayatımıza dahil edilmeye devam ediyor. Siz yeni uygulamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni uygulamalara ilk şans verenlerden misiniz yoksa herkes baksın görsün ben en son bakarım diyenlerden misiniz?

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com