İçeriğe geç

Instagram Hikaye Uygulamaları

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Instagram uygulaması hikaye kısmı kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılan bir alandır. 24 saat sonra silinen bu paylaşımlar daha sonrasında profile sabitlenebiliyor. Instagram Hikayeleri, takipçilerle etkileşime geçmeyi sağlamak açısından oldukça etkilidir. Takipçilerinizin tercihlerini ya da bilgilerini ölçmek adına soru sorma aracını kullanabilirsiniz. Diğer yandan takipçilerle doğrudan iletişime geçebilme konusunda da fayda sağlar. Örneğin, kaydırma özelliği sayesinde web sitenize trafik çekmek için hikaye kısmını kullanabilirsiniz.
Instagram hikaye kısmında yer alan anket gibi özellikleri kullanırken dikkat çekebilmek de fazlasıyla önemlidir. Takipçilerin dikkatini çekmeyi ise güzel bir tasarım ile başarabilirsiniz. Tüm bunları yapmak istiyorsunuz ancak nasıl paylaşım hazırlayacağınızı bilmiyorsanız tüm detayları sizin için bir araya getirdik.
Farklı tasarımlar yapmak isteyen ancak tasarım program bilgisi olmayanlar için birbirinden pratik ve eğlenceli birçok Instagram hikaye uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamalarla kısa sürede birbirinden şık Instagram hikaye tasarımları hazırlamak mümkün. Gelin birlikte kolayca Instagram hikayesi hazırlayabileceğiniz uygulamalara göz atalım.

Canva

Instagram hikaye uygulamaları arasında belki de en popüler uygulamalardan biri Canva. Ücretli ve ücretsiz Instagram şablonları olan uygulamada 1 aylık deneme sürümü de mevcut. Birbirinden farklı tasarımı dakikalar içinde hazırlayabileceğiniz uygulamada gif, video, görsel alternatifleri de bulunuyor. Telefon ve bilgisayar için farklı versiyonları arasından kendinize uygun olanı seçerek ilerleyebilirsiniz. Zaman mekan fark etmeksizin Instagram hikaye tasarımları oluşturmak bu uygulama sayesinde çok kolay hale geliyor.

Spark Post

Spark Post uygulaması, sadece görsellerle çalışabileceğiniz bir platformdur. Videolu hikaye hazırlamak için destek sunmaması bir dezavantaj diyebiliriz. Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan bu uygulama Instagram hikaye uygulamaları arayışında olanların mutlaka incelemesi gerekenler arasında yerini alıyor.

Picsart

Picsart uygulaması kendi çektiğiniz görsellerin renkleriyle dilediğiniz gibi oynayabilmenize yardımcı olur. Görsellerinizin üzerine dilediğiniz filtre ve sticker eklemesi yaparak eğlenceli paylaşımlar oluşturabilirsiniz. Picsart, Photoshop uygulamasının herkes tarafından kullanılan hali diyebiliriz. Görsellerinizin arka planını değiştirmek, kolaj yapmak gibi çalışmalar için Picsart tercih edebilirsiniz.

Quik

Quik uygulaması ile videolu Instagram hikayelerinizi kolayca hazırlayabilirsiniz. Profesyonel ama kolay bir şekilde kısa film hissi veren kısa paylaşımlar için bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz. Uygulama sayesinde galerinizdeki birçok görseli birleştirerek video kurgunuzu tamamlayabilirsiniz. Videonuzda dilediğiniz gibi geçişler kullanabilir ve müzik ekleyebilirsiniz. Zamanı olmayanlar için ise Quik’in harika bir çözümü bulunuyor. Kullanmak istediğiniz görselleri seçip gerisini Quik uygulamasına bırakabilirsiniz.
Mojo, Storyluxe gibi daha birçok Instagram hikaye uygulamaları bulunuyor. Siz kullanım amacınıza ve ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz Instagram hikaye uygulamaları inceleyerek kısa sürede eğlenceli, ilgi çekici hikayeler hazırlayabilirsiniz. Hikayelerinizi hazırlarken görünürlüğünüzü artırmak için göz yormayan ama sönük de kalmayacak renkler tercih edebilirsiniz. Sayfanızın konseptine uygun renk kombinasyonları deneyebilirsiniz. Instagram hikayeleri paylaşırken uygulamanın kendi filtrelerinden ve müzik ekleme aracından faydalanmayı ihmal etmemelisiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com