İçeriğe geç

WhatsApp Yepyeni Özellikle Karşımızda!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

İletişim kurma platformları arasında en çok kullanılan uygulamaların başında gelen WhatsApp yeni bir özellik ile karşımızda. WhatsApp, Kanallar özelliği sayesinde iletişimi büyütmeyi arzu ediyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların ortak gruplara katılmasına olanak sağlayacak. İşte haberin detayları ve daha fazlası yazımızda.

WhatsApp, platformdaki iletişimi genişletecek bir özellik üzerinde çalışmalar yürütüyor. Mevcut bir şekilde Telegram’daki “Channels” (Kanallar) kısmı sonunda WhatsApp’a da ekleniyor. Bu özellik ile kullanıcıların, bazı konular hakkında içerik oluşturucuları tarafından mesaj almasına imkan tanıyacak.

WhatsApp Kanallar Özelliğini Test Ediyor

Daha öncesinde benzer bir özellik Instagram’a sunulmuştu. Instagram’da bir kanala giriş yaptığınızda, içerik oluşturanın paylaştığı mesajları ve duyuruları görebilirsiniz. Buna benzer bir özellik şimdi de WhatsApp’a sunulacak.

WhatsApp Kanalları, kullanıcıların birbiriyle iletişim kurması amacıyla daha fazla opsiyon sunacak. Bu özellik, kendine has topluluk yaratmak ve takipçilerini artırmak isteyen markalar ve fenomenler için kullanışlı bir özellik olacak. Ek olarak kanala katılanlar da bazı konularla ilgili anlık bilgilendirme alabilecek.

Aslında benzer bir özelliğin Telegram’da sunulduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Telegram’da kanal açan markalar, kampanya ve özel fırsatlarını bu kanallar sayesinde takipçileriyle paylaşabiliyor. WhatsApp’taki yeni özellik de kullanıcıların ilgi alanları hakkında güncel kalmalarını sağlayacak. Yeni özellik Android için WhatsApp Beta 2.23.8.6 sürümünde test edilmekte. Kanallar için resmi bir çıkış tarihi henüz yok, fakat yakın bir tarihte kullanıma açılacağı tahmin ediliyor.

Kısa bir süre önce ortaya çıkan bir diğer detay ise WhatsApp tasarımında değişikliğe gidileceği. Yeni tasarım ile beraber kullanıcılar, yeni sohbet için veya başka bölüme girmek için uğraşmak zorunda kalmayacak. Bunun yerine iOS’lardaki gibi alttaki fonksiyonlardan istediği işlemlere erişebilecek.

WhatsApp diğer uygulamaların önüne geçmek için güncellemeler yapmaya devam ediyor. Gelecekte bizi ne gibi değişiklikler bekliyor bilinmezliğini koruyor. Peki, siz bu haber ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Yeni tasarımı beğendiniz mi? Daha fazla güncel haber ve bilgi için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com