İçeriğe geç

Twitter Çok İstenen Özelliği Ücretli Olacak 

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Twitter, Blue abonelerine özel daha az reklam gösterecek. Platform, daha fazla kullanıcıyı abone yapmayı hedef ediniyor. Uzun süredir Twitter üzerindeki değişiklikler gündemden düşmüyor.

Twitter, kullanıcıları Blue abonelik hizmetinin daha çok kullanıcı tarafından kullanılması için çabalarını sürdürüyor. Son zamanlarda Blue abonesi olmayanlara “Sizin İçin” bölümünün kaldırıldığını gördük. Gelecek yeni güncellemede ise Blue abonelerine yüzde 50 daha az reklam gösterileceği söyleniyor. Elon Musk, Twitter üzerinde yaptığı değişikliklerde genel olarak eleştiri yağmuruna tutulsa da durmadan yeni haberlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. İşte haberin detayları ve daha fazlası yazımızda.

Twitter Blue İle Reklam %50 Azalacak 

Sosyal medya platformlarının yıldızı olan Twitter, Blue abonesi olmayan kullanıcıları kısıtlamayı sürdürüyor. Öncesinde onaylanan hesapların mavi tiklerini iptal etmiş ve bütün kullanıcıları paralı Blue’ya teşvik etmişti. Twitter CEO’su Elon Musk’ın yaptığı açıklamaya göre, aboneler için başka bir teşvik daha geliyor. 

Elon Musk, Blue planını ilk duyurduğunda, abonelerin yarı yarıya daha az reklamla karşılaşacağını söylemişti. Son açıklamaya göre Blue, abonelik hizmetinin bir parçası olarak reklam sayısını yarıya indirecek. 

“Yarı yarıya daha az reklam” özelliğinin platformun bütün kısımlarında geçerli olmayacağının altını çizelim. Blue abonesi de olsanız, profil ve tweet yanıtları gibi bazı kısımlardaki reklamları görmeye devam edeceksiniz. Twitter Blue Türkiye fiyatı aylık 150 TL olarak belirlenmişti. Yüzde 50 reklama ayrıca, abonelik ile beraber eklenen diğer özellikler arasında mavi tik, daha uzun tweet atabilme, tweet’leri düzenleme ve geri alma özellikleri de yer alıyor. 

 Twitter, kullanıcıları paralı aboneliğe ikna etmeye çalışsa da, kullanıcıların büyük bir kısmı ücretsiz seçenek arayışı içinde. En popüler olanlardan bazıları Gab, Mastodon ve Parler gibi uygulamalar. Bu platformlar, Twitter’a benzer bir şekilde işliyor, fakat kullanıcı sayısı oldukça az. 

Peki, siz bu haber ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Daha fazla güncel bilgi ve haber için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com