İçeriğe geç

Discord, Dört Gözle Beklenen Özellik Sonunda Geldi!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Discord, mobil uygulama kullanıcıları için uzun zamandır beklenen Sesli Mesajlar özelliğini kullanıma açtı. Peki bu özellik nasıl kullanılıyor?

Anlık mesajlaşma uygulaması Discord, son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmeye başladı. Sunduğu özellikler ile başta oyuncular olmak üzere birçok kesimden kullanıcıyı kendine çeken uygulama, günden güne gelişiyor. En son Discord’un mobil uygulaması, uzun zamandır beklenen Sesli Mesajlar özelliği sonunda geldi. İşte yenilik hakkında bilmeniz gereken birkaç bilgi…

Discord Yeni Özelliği, Sesli Mesajlarla Gündemde

Discord mobil uygulamasına gelen Sesli Mesajlar özelliği, şu an sadece özel mesajlar, gruplarda ve 200’den az üyeye sahip sunucularda kullanıma açık. Ek olarak Discord’a erişebildiğiniz herhangi bir cihaz üzerinden mesaja ulaşabilirsiniz. Fakat sadece mobil uygulamadan sesli mesaj iletebilirsiniz.

Sesli mesaj gönderebilmek için ilk önce Discord ‘un mobil uygulamasına gidin. Herhangi bir özel mesaja, gruba ya da 200’den az üyeye sahip olan bir sunucuya girin. Ardından mesaj kutusunun sağ kısmındaki Mikrofon sembolüne basılı tutarak kayıt almaya başlayabilirsiniz. Kaydınızı bitirdikten hemen sonra parmağınızı kaldırarak mesajı iletebilirsiniz.

Sesinizi kaydettiğinizde kilit butonuna doğru kaydırırsanız, kayıt anında basılı tutmanıza gerek yok. En soldaki Çöp sembolüne doğru kaydırarak ise sesli mesajı çöpe atabilirsiniz. Diğer yandan sesli mesaj uzunluğu maksimum 20 dakika olabileceğinin de altını çizelim.

Bilgisayar, tarayıcı ya da mobil uygulamadan sesli mesaja ulaşıp dinleyebilirsiniz. Bunun için ilk önce sesli mesajın gönderildiği sunucuyu, grubu ya da özel mesajı açın. Ardından sohbet ekranında ses dalgaları şeklinde görünüme sahip olan mesaja tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Discord Sunucunuzda Sesli Mesaj Özelliğini Kapatabilirsiniz

Discord sunucunuzda isterseniz sesli mesaj özelliğini kapatabilirsiniz. Bunun için Sunucu Ayarları’na gidin. Daha sonra sol menüden Roller sekmesini açın. Buradan “Sesli Mesaj Gönder” seçeneğini kapatabilirsiniz. Peki sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri neler? Discord’un mobil uygulamasına gelen yeni Sesli Mesajlar özelliğini beğendiniz mi? Daha fazla güncel bilgi ve haber için bizi Instagram’da takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com