İçeriğe geç

Instagram, Reels Yenileniyor: İçerik Üreticisi Olmak Artık Daha Kolay

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Instagram’ın influencer üreticilerini düşünerek tasarladığı Reels kısmı, daha fazla influencer kazanma potansiyeli  ile karşımıza çıkacak bir şekilde düzenleniyor. Instagram’ın TikTok’tan aldığı Reels özelliği, şu anda platformun en popüler kısmı. Yalnızca Reels paylaşarak influencer olan birçok kullanıcı var. Fakat Reels editörü, önceden kullanması çok da kolay olmayan bir araçtı. Instagram’ın yapacağı yenilik ile beraber artık Reels editörünü kullanmak daha kolay olacak. Aslında herkes daha kolay influencer olabilecek desek yanlış olmaz. Peki Reels kısmındaki güncellemede yeni özellikler neler?

Instagram Reels İçin Yeni Tasarım

Instagram’da popüler olmak ve büyük kitlelerin ilgisini çekmek isteyen Reels içerik üreticileri, Meta’nın “trendler hedefi” olarak isimlendirdiği sistem sayesinde en iyi sesleri ve hashtag’leri görebilecekler ve bu sekmeye panodan görüntüleyebilecekler. Diğer kullanıcıların şarkıları kaç kere kullandığını görebilecek ve sesi kendi içeriğine ekleyebilecek ya da sonrası için saklayabilecek. Bu özellik, içerik üreticilerinin trendlerden haberdar olabilmeleri için belirli bir zaman diliminde Reels’te popüler olan içerikleri görmesini de sağlayacak.

Instagram, içerik üreticilerine paylaşımlarının performansıyla ilgili daha detaylı bir analiz verebilmek amacıyla Reels içgörüler kısmında birtakım yenilikler olacak. İzleyicilerin her Reels ile nasıl etkileşime geçtiğini daha iyi analiz edebilmek amacıyla toplam izlenme süresini ve ortalama izlenme süresine erişebileceksiniz.

İzleyicilerin çoğu bir videonun belirli bir anında videoyu izlemeyi bıraktığı görülüyorsa bu, içerik üreticilerinin kitlelerinin ilgi alanlarını öğrenmelerine ve sonraki Reels videolarında işlerine yarayabilir. Ek olarak, belirli bir Reels’ten sonra sizi takip etmeye başlayan kullanıcıları gösteren bildirimler de alacaksınız. Yani ‘Instagram içerik üreticisi olup, sponsorlukları alıp ilerleyeceğim’ diyorsanız, tam da zamanı.

Reels kısmına gelen bu yenilikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha fazla güncel bilgi ve haber için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com