İçeriğe geç

WhatsApp Çıkartma Aracı Özelliği Geldi!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

WhatsApp yeni özellik üretmeye hız kesmeden devam ediyor. En çok kullanılan iletişim kurma platformları arasında yer alan uygulamada yeni gelen WhatsApp çıkartma aracı özelliği nedir? WhatsApp çıkartma aracı özelliği ne gibi faydalar sağlayacak? İşte tüm detaylar ve daha fazlası yazımızda. 

WABetaInfo’nun yayınladığı habere göre WhatsApp çıkartma aracı iOS 16 kullananlar için devrede. WhatsApp da dahil sosyal medya platformlarının hepsinde görsellik birinci plana koyulmuş durumda. Bu sebeple WhatsApp kullanıcıları; sohbet anında fotoğraf, GIF ya da çıkartma mesajı iletme gibi eylemleri sıkça gerçekleştiriyor. WABetaInfo’nun yayınladığı habere istinaden WhatsApp, çıkartma tasarlamayı ve göndermeyi pratikleştirmek amacıyla Çıkartma Aracı özelliğini getiriyor. Gelin haberin detaylarına hep birlikte göz atalım. 

WhatsApp Çıkartma Aracı Özelliğiyle Üçüncü Taraf Uygulamalara Gerek Kalmayacak

WABetaInfo’nun haberinde yer alan detaylara göre WhatsApp Çıkartma Aracı özelliği yalnızca iOS 16 sürümüne sahip olanlara sunuldu. Bu araç, isminden de anlaşılacağı üzere platformun kendi içinde sohbetler arası çıkartma yaratabilme ve iletebilme amacına hizmet ediyor. 

WhatsApp kullanıcıları, Çıkartma Aracı özelliğinden önce bağımsız uygulamalar sayesinde çıkartmalar yaratıp paylaşıyordu. Bu durum, WhatsApp kullanıcılarının ayrı bir uygulama indirmesi gerektirdiği için birtakım uğraştırıcı problemlere yol açıyordu. Bu yöntem kullanıcılar için zaman kaybına neden olduğu gibi herkes tarafından da kolayca kullanılamıyordu. Ancak iOS sürümüne sahip olan WhatsApp kullanıcıları, yeni özellik ile artık üçüncü taraf uygulamalara yönelmeyecek. 

WhatsApp Çıkartma Aracı’nın yalnızca bu sürümdeki WhatsApp kullanıcılarının erişebilme sebebiyse iPhone’ların görsel kopyalama özelliğiyle ilgili. iOS 16 kullanıcıları, herhangi bir fotoğrafın tercih ettiği kısmına basılı tutarak kopyalayıp başka bir alana yapıştırıyor. 

WhatsApp Çıkartma Aracı’nda da söz konusu olan yeni özellik, aynı şekilde kullanılacak. Fotoğraflardan kopyalanan kısım, WhatsApp’taki herhangi bir sohbete yapıştırıldığında karşı tarafa çıkartma şeklinde iletilecek. iPhone kullanıcıları bu yeni özellik sayesinde mesajlaşma sırasında diledikleri gibi çıkartmaları saniyeler içinde farklı bir uygulama indirmeye gerek duymadan oluşturabiliyor olacak. Yenilik, şu anda iOS 16 sürümüne sahip olan bütün WhatsApp kullanıcılarına aşama aşama olarak sunuluyor. WABetaInfo, Çıkartma Aracı için şu cümleleri söyledi:

“Bu özelliğin WhatsApp’a gelme avantajlarından biri, kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sunması olacak. Uygulamanın içinde doğrudan özel çıkartma oluşturma yeteneği sayesinde insanların artık farklı uygulamalar veya araçlar arasında geçiş yapmasına gerek kalmayacak. Bu kesinlikle zamandan tasarruf sağlar ve özel çıkartmalar oluşturma ve kullanma sürecini hızlandırır.” 

Bu özelliğin tüm kullanıcılara gelmesini ister miydiniz? Siz değerli okuyucularımız bu haber ile ilgili neler düşünüyorsunuz? WhatsApp’tan beklediğiniz başka bir özellik var mı? Daha fazla haber ve bilgi için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com