İçeriğe geç

WhatsApp Arama Kısayolu Özelliği

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

İletişim kurma platformlarının başında gelen WhatsApp, yeni bir özellikle karşımızda. Kullanıcılara her geçen gün daha iyi bir kullanım sunmayı amaçlayan ekip, faydalı bir özellik daha getirdi. WABetaInfo’nun yayınladığı habere göre WhatsApp, arama kısayolu özelliğini test ediyor! Yeni özellikle ilgili detaylar… 

WhatsApp, ilk anlık mesajlaşmayı sağlamak amacıyla piyasaya çıkan bir uygulamadır. Uygulama, bir süre geçmesinin ardından gelişti ve arama, görüntülü konuşma benzeri işlevleri de geldi. Anlık haberleşme platformu olan WhatsApp, hala en çok mesajlaşmak için tercih ediliyor. Ancak WABetaInfo’nun bugun yayınladığı blog yazısına göre WhatsApp, arama kısayolu üzerinde çalışmalar yürütüyor. Bu özellik ile kullanıcılar, mesajlaşmayı geri plana koyabilir. Arama konusunda daha çok tercih edilmeyi amaçlayan uygulama bu özellikle amacına ulaşmayı başarabilecek mi merak konusu.

WhatsApp Arama Kısayolunu, Ana Ekrana Ekleyebilirsiniz 

WABetaInfo’nun 2 Şubat’ta yayınladığı bir blog yazısına göre Android 2.23.2.15 Beta sürümüne yeni bir özellik eklendi. Bu özelliğe göre kişilerinizde olan bir WhatsApp kullanıcısına yalnızca bir kez dokunarak arama kısayolu oluşturabileceksiniz. Bu özellik kullanıcılara büyük pratiklik sağlamayı amaçlıyor. 

WhatsApp kullanıcıları, arama kısayolu oluşturmasının ardından uygulama otomatik bir şekilde cihazın ana ekranına sabitleyecek. WABetaInfo, bu özelliğin kullanıcıların zamandan tasarruf etmesine ve daha kullanışlı olması amacıyla geliştirildiğini söylüyor. Bu özelliğe benzer olarak akıllı telefonların hepsinde yer alan Favoriler veya Hızlı Arama gibi alt başlıkları örnek verebiliriz.

Ancak WhatsApp’tan gerçekleştirilen bir arama için bu şekilde bir işlev mevcut değildi. Pek çok insan artık internetin var olduğu her yerde özellikle de görüntülü konuşmak amacıyla büyük oranda  WhatsApp platformunu tercih ediyor. Yeni özellik, henüz test aşamasında, kararlı sürüme geçileceği tarih hala belirsizliğini koruyor.

Anlık haberleşme platformu WhatsApp, ayrıca gruplar için de çıkan iki yeni özellik test aşamasında. Bu özelliklere göre WhatsApp yöneticileri, grup açıklaması  512 karakterden 2048 karaktere kadar çıkarken grup konusuysa 25 karakterden 100 karaktere çıkıyor. Böylece kullanıcılar, daha detaylı bir şekilde ve kısıtlanmadan metin yazabilecek. 

Siz okuyucularımız WhatsApp arama kısayolunu ana ekrana ekleme haberiyle ilgili neler düşünüyorsunuz? Bu özelliğin pratik bir kullanım sağlayacağını düşünüyor musunuz? WhatsApp için arama kısayolu özelliğini beğendiniz mi ve beklentileriniz nelerdi?Daha fazla güncel bilgi ve haber için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com