İçeriğe geç

Twitter Tartışma Yaratan Yeni Özelliği Geri Çekiyor

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Geçen günlerde yeni anasayfa görünümü ile kullanıcıların beğenisine sunan Twitter, gelen yorumlar üzerine tasarımı değiştirmeye karar verdi.
Twitter, geçen haftalarda anasayfa görünümünü kullanıcıların takip ettikleri ve ilgilendikleri içerikler olarak iki ayrı parçaya ayırdı. Bu yeni tasarım ile ilgili açıklama yapan Elon Musk, Twitter kullanıcılarına yeni anasayfa görünümü için bazı farklılıklar meydana geleceğini açıkladı.

Twitter’dan yeni anasayfa görünümü için geri adım

Twitter, kullanıcıların beğendikleri paylaşımları ve izledikleri videoları detaylı bir şekilde analiz ediyor. Önerilen Tweetleri ve takip edilen hesapların paylaşımlarını aynı anasayfaya toplayan şirket, geçen haftalarda bu iki sayfayı farklı sekmelerde görünecek şekilde tasarladı.
Yalnızca takip edilen kullanıcıların yaptığı paylaşımları görmek isteyen kullanıcılar, Takip edilenler (Following) sekmesine giderek içeriklere erişebiliyor. Twitter algoritmasının tavsiye ettiği paylaşımları görmeyi tercih eden kullanıcılar ise Senin için (For You) sekmesindeki paylaşımları görüntüleyebiliyor.
Kullanıcıların beğenisine sunulmasının ardından oldukça fazla eleştirilere maruz kalan yeni tasarım, Twitter çalışanlarını harekete geçirdi. Kullanıcılara herhangi bir zorunluluğun söz konusu olmadığının altını çizen Elon Musk, “Bir sonraki Twitter güncellemesi, Sizin İçin mi (yani önerilen), Takip ettiğinizi veya oluşturduğunuz listeyi hatırlayacak ve sizi önerilen tweet’lere döndürmeyi durduracak.” Şeklinde açıklama yaptı.
Musk ek olarak, kullanıcıların bir noktada “Sizin İçin” ve “Takip Edilenler” sekmeleri ile sahip olunan sabitlenmiş listeler için özel bir görünüm meydana getireceklerini söyledi. Kullanıcılar üstte yer alan sekmelerini özelleştirebilecek. Şirketin Twitter Blue özelliğini Android kullanıcıları için de erişime açtığını belirtelim. Android cihaza sahip olanlar, ayda 11 dolar karşılığında Twitter Blue özelliklerine sahip olabilecek. Twitter Blue abonelerine sunulan özellikler ise şunlar;

  • Tweet düzenleme 
  • Özelleştirilebilir özelliğe sahip menü 
  • Tweetlere yapılacak yorumların standart kullanıcıların üstünde olması 
  • 1080p çözünürlükte daha uzun video yükleme (60 dakika ve 2 GB sınırı var.) 
  • Okuyucu (reader) modu 
  • Onay işareti (İşletmeler için altın, devlet destekli kurumlar için gri ve ünlü kişiler için mavi renkli tik) 
  • Yeni özellikleri standart kullanıcılardan daha önce deneyimlemek

Daha fazla güncel haber için bizi Instagram’da takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com