İçeriğe geç

WhatsApp Kaliteli Fotoğraf Gönderme Özelliği Geliyor!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

En popüler anlık haberleşme platformu olan WhatsApp, kullanıcıların orijinal kalitede fotoğraf göndermesini sağlayacak bir özelliği test ediyor.
WABetaInfo, bugün yaptığı bir paylaşımda blog yazısında WhatsApp’ın uzun zamandır herkes tarafından dört gözle beklenen özelliğini duyurdu. Bu yazıya istinaden şu an WhatsApp, sohbetler arasında orijinal kalitede fotoğraf gönderebilme özelliğini test etmekte. WhatsApp kaliteli fotoğraf gönderme kullanıcıların uzun süredir beklediği özelliklerin başında geliyor. WhatsApp kaliteli fotoğraf gönderme özelliği platformda nasıl bir görünüme sahip olacak ve nasıl kullanılacak? İşte detaylar…

WhatsApp Kaliteli Fotoğraf Gönderme Özelliği Detayları

WhatsApp kullanıcıları, en baştan beri bu platformda orijinal kalitede fotoğraf gönderememekten şikayet ediyor. Hatta en büyük rakibi olan Telegram’ın bu özelliğe sahip olması nedeniyle ara ara bu iki platform kullanıcılar tarafından karşılaştırılıyor. Çünkü anlık haberleşme platformu, şu anda kendi alanında en iyi uygulama konumunda. Bu durumda da kullanıcılar birbiriyle fotoğraf ve video gönderme özelliği oldukça sık tercih ediliyor.
Bugün WABetaInfo’nun haberine göre WhatsApp, orijinal kalitede fotoğraf gönderme özelliği üzerinde çalışma yürütüyor. Orijinal kalitede fotoğraf gönderme seçeneği butonu, iki sohbet arasında yer alan gönderilen medya kısmında görünecek.

En üstte ilk başa konumlandırılacak orijinal fotoğraf göndermek için araç çubuğu, bir seçenek olarak görüntülenecek. Sonuç olarak araç kullanılmayan herhangi bir medya, orijinal kalitede değil WhatsApp’ın sıkıştırdığı şekilde karşı tarafa iletilecek. Yeni özellik şu anda test aşamasında bulunuyor. Kararlı sürüme geçileceği kesin tarih ve bu konu hakkında daha fazla bilgi, henüz mevcut değil. WhatsApp ek olarak durum güncellemesi için de bazı yeni özellikleri de erişime açacak. WABetaInfo’nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı habere göre sesli durum güncellemelerinin test adımı bitti ve özellik kesin olarak sürüme gelmeye başladı. Kullanıcılar, bu özellik ile kaydettikleri ses kayıtlarını önceden kendileri de dinleyebilecek ve durum üzerinden herkesle paylaşabilecek.
Siz okuyucularımız bu yeni özellik ile ilgili neler düşünüyorsunuz? WhatsApp’tan beklediğiniz veya gelmesini istediğiniz yeni özellik var mı? Daha fazla güncel bilgi için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Siz okuyucularımız bu yeni özellik ile ilgili neler düşünüyorsunuz? WhatsApp’tan beklediğiniz veya gelmesini istediğiniz yeni özellik var mı? Daha fazla güncel bilgi için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com