İçeriğe geç

Instagram Kurucuları Yeni Uygulama İçin Çalışıyor

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’ın kurucuları, yeni bir uygulama üzerinde çalışmalar yürütüyor. Sizler için detayları bir araya getirdik. İşte detaylar…

Instagram, son yılların en popüler sosyal medya platformları arasında liderliğini koruyor. Yaptığı güncellemelerle ilk çıktığı halinden çok daha ileri bir noktaya gelmeye ve kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Platformun kurucu ortakları olan Kevin Systrom ve Mike Krieger ise Artifact adında yeni bir uygulama ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Instagram paylaşılan görsellerle tanınırken yeni platform yazılar ile tanınacak gibi duruyor. İşte yeni uygulamayla ilgili bütün detaylar!

Instagram Kurucuları, “Artifact” Uygulamasıyla Piyasaya Geri Dönüyor

Instagram’ın kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger, 2018’de platformdan ayrıldı. O günden itibaren üzerinde çalışma yürüttükleri yeni uygulama hakkında detaylar ise ortaya çıkmaya başladı. “Artifact” adındaki uygulama ise görsel yerine yazılarla ön planda.

Bu iki ortağın yeni uygulaması, kullanıcılara özelleştirilmiş bir haber akışı sunmayı vaat ediyor. Şu anlık beta sürümü aşamasında olan Artifact, bekleme listesine göre kullanıcılara erişime açıyor. Ek olarak iddialara göre yeni yapım, Google Reader ile bazı özellikleri aynı olacak olmasıyla dikkatleri üzerinde topluyor.

Bu detayların yanı sıra Artifact, kullanıcılara güzel bir deneyim yaşatmak için makine öğreniminden de destek alıyor. Sahip olduğu bu özelliklerle beraber 2013 senesinde kapatılan Google Reader akıllarda beliriyor. Platform, dikkat çekici konular üzerinde konuşmak ve onlar hakkında bazı yorumları paylaşmayı düşünüyor.

Kevin Systrom ve Mike Krieger, bir röportajlarında yeni uygulamaları hakkında konuştular. Röportajda yer alan cümlelere göre Artifact, öncelikle seçilmiş haberlerden meydana gelen bir seçki oluşturacak. Bu seçkiler ise ilerleyen zamanla birlikte kullanıcıların ilgi alanlarına göre şekil alacak.

Uygulamada olacak makalelerin bazıları The New York Times benzeri güçlü yayıncılardan alınacak. Ek olarak bazı makaleler de çok yaygın olmayan yerel sitelerden alınacak. Sahip olduğu bir diğer özellik ise takip ettiğiniz kullanıcıların yaptığı yorumları ve paylaşımları takip edebileceğiniz bir akış kısmı olması.

Paylaşılan gönderileri ayrı bir kısımda tartışabilme özelliği ile size fikrinizi belirtmeniz için rahat bir alan sunacak. Bunun kısımda mesajlaşma seçeneği de yer alacak. Instagram’ın başarısını göz önüne aldığımızda bu iki ortağın yeni uygulamasının potansiyeli oldukça yüksek. Bununla beraber bu ikilinin nasıl bir sonuca ulaşacağı da piyasa tarafından merak edilmekte.

Peki, siz bu uygulama ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Daha fazla haber ve güncel bilgi için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com