İçeriğe geç

Instagram, Story’e Emoji İle Yanıt Vermeyi Kaldırma Kararını Düşünüyor!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Sosyal medya platformlarında liderliğini koruyan Instagram, Hikayeler kısmına emoji ile tepki verme özelliğini kaldırmak için kolları sıvadı! İşte haberle ilgili detaylar…

Instagram, 2016 yılının yaz ayında paylaşıldıktan 24 saat sonra kendi kendine silinen Hikayeler özelliğini bütün kullanıcıların beğenisine sundu. Hikayeler özelliği çıktığı dönemde herkes tarafından eleştirilere maruz kalsa da kısa bir süre sonra Snapchat’in koltuğunu sallamayı başarmıştı. 

Sosyal medya devi Instagram, kısa bir zaman önce Hikayeler’i görüntüleyen takipçiler için önce emojiyle yanıt verme özelliği getirmişti. Daha sonra da emoji ile tepki verme özelliğini kullanıcılar için sundu. Ancan şu an edindiğimiz bilgilere göre bu iki özellikten biri kaldırılacak. Sizler için haberin detaylarını bir araya getirdik.

Instagram, Hikayeler’e Emojiyle Tepki Verme Özelliğini Kaldıracak mı?

Sosyal medya platformlarının test ettiği özellikler ile ilgili paylaşımlar yapan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın bu özelliği kaldıracağı haberini resmi Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı. @alex193a adlı kullanıcının Twitter hesabındaki bu paylaşımına istinaden Instagram, Hikayeler’e emojiyle tepki verme özelliğini tamamen kaldırma kararı aldı. 

Bu özellik, ilk defa kullanıcıların beğenisine sunulduğunda bile pek çok kullanıcı tarafından beğenilmemişti. Bunun nedeni bir önceki emojiyle yanıt verme özelliği kullanıldığında karşı tarafın anında Direkt Mesaj kutusuna geliyordu. Ancak bu kaldırılacak emoji tepki özelliği, Direkt Mesaj yerine yalnızca bildirim şeklinde gidiyor. 

Bu durumda kullanıcılar, direkt bir şekilde etkileşim alamadığı için yalnızca beğeninin olduğu bir özelliği kullanmayı tercih etmiyorlar. Sosyal medya platformu da kullanıcı deneyimini geliştirmek için bu özelliği kaldırmak için harekete geçti. Ancak hala bu özellik hakkında bir çalışma planlanmaya başlanmadı. Kısacası hala bu konu hakkında herhangi bir kesinlik mevcut değil. 

Sosyal medya platformu ayrıca Mağaza sekmesini alt menüden çıkarttı. Arayüzü daha basit bir hale getirmek amacıyla yaptığını söyledi. Şu anlık Ayarlar kısmına eklediği Mağaza butonunun kesin olarak nerede olacağı henüz belli değil. Platform üzerinden alışveriş ve satış gerçekleştirmek hala mümkün. Buna ek olarak Instagram Reels izleme butonunun yerini de değiştirerek alışkanlıkları bir tık değiştirmeyi amaçladı. Bazı kullanıcıların eli hala ortadaki Reels simgesine gitse de o simge yerinde artık paylaşım simgesi yer alıyor. Siz bu değişikliğe alışabildiniz mi?

Siz değerli okuyucularımız bu haber ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce Instagram’dan kaldırılması gereken başka bir özellik var mı? Daha fazla güncel haber ve bilgi için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com