İçeriğe geç

Snapchat Uygulamasından ChatGPT’ye Rakip Geliyor!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Z kuşağının inanılmaz aktif olduğu Snapchat platformu çok konuşulacak bir yenilikle geliyor. Snapchat, ChatGPT rakibi sohbet botunun ilk duyurusunu yaptı. My AI adındaki yeni yapay zeka, yalnızca Plus aboneleri için erişime açık olacak. İşte detaylar…

ChatGPT, bir süredir gündemden düşmeyen konular arasındaydı. Sosyal platformlardan bu yeniliğe tepki gecikmedi. Snapchat tarafından gelen yapay sohbet botu şimdiden herkesin ilgisini çekmeye başladı diyebiliriz. 

Snapchat, My AI adındaki kendine özgü sohbet botunu geliştirdiğini açıklayarak yapay zeka dünyasına adeta bomba gibi bir giriş yapıyor. Yeni özellik ChatGPT’nin rakibi gibi sanılsa da OpenAI’ın GPT teknolojisi kullanarak geliştirildi. My AI, bu haftadan sonra Snapchat Plus kullanıcılarının beğenisine sunulmak üzere çıkacak.

Snapchat Plus Abonelerine Özel Olarak Sunulan My AI Nedir?

Snapchat’in açıklamasına istinaden My AI; kullanıcıların katılacakları etkinlikleri düzenlemesine, her türden yemek tarifleri tavsiye etmesine ve hatta kullanıcılara motivasyon bile sağlamasına destek olacak. Sohbet botu, Snapchat’in “arkadaşlık, öğrenme ve eğlence” teması ile entegre olacak şekilde ayarlandı.

Snapchat, yapay zekanın güven ve güvenlik sınırlarının dışına çıkmayacak bir şekilde geliştirildiğinin altını çizdi. Şu anlık yalnızca Snapchat Plus aboneleri için erişime açılacak olan My AI’da, önyargılı ya da zararlı bilgiler yer almayacak. Snapchat “neredeyse her şeyi söylemesi amacıyla kandırılabileceği” konusunda dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Snapchat, özelliği geliştirmek amacıyla abonelerin My AI ile gerçekleştirdiği konuşmaları saklayacak. Ayrıca potansiyel olarak yeniden kontrol edeceğini ve kullanıcıların da direkt  Snapchat’e geri bildirim yapabileceğini iletti.

My AI’ın Snapchat Plus’a abone olmayan kullanıcılarının hangi tarihte erişebileceği belirsizliğini koruyor. Snapchat Plus aboneliğinin aylık 4.59 euro veya yıllık olarak 45.99 euro olarak belirlendiğini söyleyebiliriz.

ChatGPT benzeri sohbet botları son günlerde oldukça büyük ilgi gördü ve pek çok firma kendi sürümünü piyasaya sundu. Mesela Google, platformunda mevcut olan bilgiyi dil modellerinin gücü ile bir araya getirmeyi hedef edinen Bard’ı sundu.

Peki sizler Snapchat ChatGPT rakibi My AI özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Diğer sosyal medya platformları da bu tarz yenilikler yapar mı? Daha fazla güncel haber ve bilgi için bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com