İçeriğe geç

Spotify Sevilen Uygulamasını Kaldırıyor!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Spotify yaptığı açıklamayla 5 Mayıs 2023 tarihinden itibaren Heardle uygulamasının artık olmayacağını duyurdu.
2021’de kullanıcıların erişimine açılan Wordle yapımı kısa zaman içerisinde oyuncu kitlesi tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. İnternet tabanlı kelime oyunun elde ettiği başarıdan sonra ise buna benzer pek çok oyun tasarlandı. Bu esnada Heardle ise Wordle temasını şarkılara aktararak dikkatleri üzerine çekti.

Spotify Heardle Uygulaması Kaldırılıyor

Heardle’ın kısa süredeki bu başarısından sonra geçen temmuz ayında Spotify bu müzik uygulamasını satın almaya karar verdi. 1 milyon dolardan fazla ücrete sahip olan Heardle’ın ömrü ise ne yazık ki çok uzun olmadı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre 5 Mayıs 2023 tarihinden itibaren oyun kaldırılacak. Sahip olduğunuz müzik bilginizi ölçmenin keyifli bir yolu olarak çalışan Heardle, bu temasıyla oldukça dikkat çekici bir tasarım ve fikre sahip. Yapım, çalan şarkıyı kademeli bir şekilde daha uzun dinleterek kullanıcıların 6 deneme sonucunda doğru cevabı vermesi ile oynanıyor. Bu sayede, müzikseverlerin bilgilerini ölçme imkanı sunuyor.
Müzikseverler için oldukça keyifli bir uygulama olan Heardle’ın popülerliği ise gün geçtikçe azalıyor. Elde edilen son raporlarda Heardle’ın Mart ayında yalnıza 69 milyon kullanıcıya eriştiği yer alıyor. Müzik uygulamasına ilham olan Wordle ise bir haftada milyonlarca kullanıcının etkileşimi sayesinde popülerliğini koruyor.
Spotify yaptığı açıklamayla uygulama içi verilerin de kaldırılacağının altını çizdi. Şirket bu nedenle istatistiklerini depolamak isteyenlere ekran görüntüsü almalarını öneriyor. Şirketin hala Heardle’ı satın almasından 1 yıl bile geçmemesine rağmen aldığı bu karar ile Heardle’ı sevenleri üzmüş durumda. Spotify’ın Heardle’ı kaldırmakta neden bu kadar aceleci oldukları bilinmiyor. Çoğu kullanıcı müzik tahmin etme uygulamasına bir kez daha şans verilmesi gerektiğini düşünüyor.
Peki siz bu haber ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Daha fazla güncel haber ve bilgi için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com