İçeriğe geç

Instagram Ortak Koleksiyon Yapabileceksiniz

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Instagram, arkadaşlarımız ile sürekli iletişim halinde olduğumuz platformların başına geliyor. Komik videolar, ilham alabileceğimiz görseller, yemek tarifleri ve işle alakalı birçok içeriğe Instagram’dan ulaşıyoruz. Instagram kullanıcıları daha sonra da bakmak isteyebilecekleri paylaşımları istedikleri şekilde kategoriler oluşturarak koleksiyona kaydedebiliyordu. Artık bu özellik bir ileri seviyeye taşınıyor. Instagram ortak koleksiyon özelliği birçok kullanıcıyı sevindirdi. Pinterest kullananlar bu özelliğe hakim olsa da bilmeyenler için İşte detaylar ve daha fazlası yazımızda.
Instagram, üyelerinin ortak koleksiyonlar meydana getirmesi için yeni özelliğinin erişimini herkese açtı. Özellik sonucunda 250 kadar kullanıcı, ortak bir koleksiyon yapabilecek.
Dünyanın en ünlü fotoğraf ve kısa video paylaşma platformlarından biri olan Instagram’a yeni bir özellik geldi. Instagram’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, kullanıcıların ortak koleksiyonlar yaratabileceklerini iletti. Bu sayede Instagram’daki kullanıcı deneyimi bir ileri seviyeye taşınmış ve iyileştirilmiş oldu.
Aslında kullanıcılar Instagram’da 2017’den bu zamana kadar koleksiyonlar oluşturabiliyordu. Fakat bu koleksiyonlar, yalnızca kullanıcılara özel oluyordu ve başkası tarafından görüntülenemiyordu. Şu an ise bu durum değişti. Instagram, artık birden fazla kullanıcının ortak bir koleksiyon oluşturmasına izin verecek. Yapılan duyuruya göre 250 kadar kullanıcı, ortak bir koleksiyonda yer alabilecek.

Instagram Ortak Özellik Koleksiyon Nasıl Görünüyor?

Instagram’da yeni eklenen ortak koleksiyon özelliğine erişmek oldukça basit. Herhangi bir gönderiyi koleksiyona ekleyip koleksiyonu adlandırdıktan sonra ayarlar kısmından hangi kullanıcıların o koleksiyona ekleme yapabileceğine karar vermelisiniz. Ardından bütün kullanıcılar, ortak koleksiyona gönderi kaydederek ekleme yapabilecekler.

Bu özellik hakkında bilmeniz gereken bazı detaylar var. Koleksiyona gizli hesabı olan kullanıcının oluşturulan koleksiyona eklediği herhangi bir gönderinin koleksiyona katılan bütün kullanıcılar tarafından görüntülenmesi için, kullanıcıların söz konusu hesabı takip etmesi gerekecek. Diğer yandan; kullanıcılar, yarattıkları koleksiyonları başka bir kullanıcıyla bağlantı ya da DM ile paylaşamayacak. Hala dağıtım aşamasında olan özelliğin kısa bir zaman sonra bütün kullanıcıların kullanımına sunacağı öngörülüyor.

Bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha fazla güncel bilgi ve haber için bizi Instagram’da takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com