İçeriğe geç

Haluk Levent’ten Depremzedelere Kripto Bağış Desteği

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen çevre illerde (Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay) büyük yıkıma yol açan deprem sonucu kayıp sayısı artmaya devam ediyor. Tüm ülke tek yürek olarak depremin derin üzüntüsünü yaşarken diğer yandan yardım kampanyaları yürütülmekte. Deprem sonrası ülkenin her yerinde yardım kampanyaları başlatıldı. Haluk Levent devlet onaylı kripto bağışı topladığı haberini duyurdu.

AHBAP Plartformu kurucusu olan ünlü sanatçı Haluk Levent, Kahramanmaraş depremi ardından depremzedelere destek için Kripto cüzdanla yardım hesabı açtığını duyurdu. Levent’in girişimi ardından cüzdana rekor oranda bağış geldi. Kripto cüzdanda toplanan bağış, 2 milyon dolara ulaştı.

Deprem bölgesine giden Haluk Levent gerek paylaşımları gerek bağlandığı yayınlarda çok büyük desteğe ihtiyaç olduğunu her fırsatta duyurmuştu. Ahbap derneği ekibi ile büyük bir seferberlik oluşturan Levent, herkesi yardımcı olmaya davet etti. Twitter hesabı üzerinden kripto cüzdanı ile yardım toplayacağını açıklayan ünlü sanatçı, hesabın herkesin görebileceği şekilde açılmasını istediğini tweetlerinde vurguladı. Kripto cüzdan adresi paylaştığı andan itibaren Haluk Levent’in paylaştığı adrese kısa sürede rekor bağışlar gelmeye başladı.

Haluk Levent Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Dünya üzerinde çok kişi kripto para birimi ile yardım yapmak istiyor. Dernek olarak henüz kanun çıkmadığı için benim ismime kripto hesabı açmamı istiyorlar” ifadelerine yer verdi. Bu konuyla alakalı bir anket oluşturdu. Kısa sürede yüksek oranda evet oyu geldi ve hesap açılışını gerçekleştiren Levent hesabın sadece 1 hafta süreliğine açık kalacağını da belirtti.

MASAK ile özel olarak görüştüğünü ve makbuzu yardım sonunda mutlaka paylaşacağını her şeyin planlı programlı şekilde ilerleyeceğini tweetlerine ekledi. Yardım için hesap bilgilerini paylaşan Haluk Levent şu notları paylaştı: “MASAK ile görüşme yapıldı. Sağ olsunlar. Bu yayınlayacağım hesap 1 hafta sonra kapanacak ne toplandıysa her saniye sizler görebileceksiniz Makbuzu paylaşacağım Herkes buraya stabil coin göndererek bağış yapabilir.”

Yardımda bulunmak isteyenler için:

*BEP20 Cüzdan Adresi:* 0xB67705398fEd380a1CE02e77095fed64f8aCe463

Tweetlere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.  

Kısa sürede Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrası yardıma ihtiyacı olan herkes için 2 milyon toplandı. Yardım yapanlar arasında 1 milyon dolarlık AVAX bağışlayan Avalanche Vakfı dikkat çekti.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com