İçeriğe geç

Elon Musk’tan Twitter Blue Özelliğine Zam!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Twitter’ı satın aldığından beri adından sıkça bahsettiren Elon Musk yeni bir kararla gündemde. Elon Musk, Twitter Blue abonelik fiyatına bir kere daha zam yapacak. Ayrıca bu sefer iOS kullanıcılarına daha çok zam gelecek. 

Twitter, ilk olarak 2021’de şirketler ve kullanıcılar için birçok özelliği test ettiğini duyurdu. Daha sonra ise dört gözle beklenen bu yeni özelliklerin, Twitter Blue adında bir abonelik sistemi ile beraber kullanıcılara sunulacağı haberi çıktı. Ancak kullanıma açılmasının ardından Mavi Tik ve benzeri özellikleri ile gündeme oturdu. Ayrıca bugün bir kere daha zamlanacağı bilgisi verildi. 

Twitter Blue Özelliğine Bir Kere Daha Zam! Android‘e %37.5, iOS‘a %72.7! 

Elon Musk, Twitter Blue için aylık abonelik ücretine birkaç kere zam yapmadan önce ücreti 2.99 dolar idi. Ancak ilerleyen zamanlarda şirketin büyük gelir kayıpları nedeni öne sürülerek ilk önce 4.99 dolara daha sonra Android tarafında 8 dolara, iOS tarafında ise 11 dolara yükseldi. 

Şu an ise teknoloji piyasasındaki güvenilir sızıntılarıyla ünlenen @TheGalox_ adındaki Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşıma göre yeni bir zam kararına doğru gidiliyor. Önümüzdeki aydan sonra geçerli olacak bu fiyat listesi sonucunda Android cihazlar için yapılan abonelikler %37.4, iOS için ise yüzde 72.7’lik bir zam olacağı söyleniyor. 

Bu habere göre Twitter Blue özelliğine yeni ücretlendirme Android için 8 dolar yerine 11 dolar, iOS için de 11 dolar yerine 19 dolar olarak belirlendi. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi şu an için Twitter Blue abonelik sayfasına göz attığımızda herhangi bir değişiklik ya da bilgilendirme metni henüz yok. Zira önümüzdeki şubat ayından itibaren yeni fiyat listesinin geçerli olması öngörülüyor. 

Ek olarak ülkemizde globalden farklı olarak 8 ya da 11 dolara değil, neredeyse 5.8 dolara, yani 110 TL’ye sahip olunuyor. Tabii bu fiyat üyeliğinizi sadece Android cihazlar ya da uygulamada değil, internet üzerinden de yapmanız durumunda da geçerli. 

Apple Store üzerinden ödeme yapmayı tercih edersiniz şu an için globalden de pahalı bir şekilde 250 TL olarak belirlenmiş. Tabii şu an için sadece bir iddia olarak nitelendirdiğimiz bu zam ülkemizde de geçerli olursa iOS üzerinden ödeme yapacak olanlar yaklaşık 3 kat daha fazla bir fiyatla karşı karşıya kalacak. 

Siz Twitter Blue özelliğine gelen zamla alakalı neler düşünüyorsunuz? Gelecek haberler ve daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayınız.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com