İçeriğe geç

Instagram, Twitter’a Rakip Olacak Yeni Uygulamasını Tüm Dünyaya Tanıtıyor!

Paylaş:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Dünyada en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, Twitter’a rakip sayılabilecek yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Bildiğiniz üzere Instagram’ın uzun zamandır yeni bir sosyal medya platformu üzerinde çalışmalar yürüttüğüne dair söylentiler vardı. Bu söylentilere dair detaylar herkes tarafından merak konusuydu. Twitter’ın rakibi olacak yeni bir metin tabanlı platformun geleceği hakkında bazı yeni haberler duyuldu. Platform hakkında gelen yeni bilgilerle beraber projenin temeli ve yapısı, daha belli olmaya başladı. Detaylara birlikte göz atalım.

Instagram’ın Geliştirdiği Bu Uygulama, Twitter’daki Sorunlara Çözüm Olabilir!

Meta’da ürün yönetici kadrosunda çalışan Chris Cox’un şirketteki bir toplantı anında paylaştığı ve internete sızan yeni bilgiler, üzerinde çalışılmakta olan yeni Twitter rakibinin Instagram ile oldukça benzer bir arayüze sahip olduğunun altını çiziyor. “Proje 92” koduyla isimlendirilen yeni uygulamanın, büyük ihtimalle bağımsız bir uygulama olacağı ve bu ayın sonunda piyasaya çıkacağı düşünülüyor. Beğeni ve paylaşım butonları, topluluk fonksiyonları ve diğer bazı klasik özelliklerle Twitter’a rakip olacağının sinyallerini veren uygulamanın, Twitter kullanıcılarını kendi bünyesine alıp almayacağı da herkes tarafından merak edilen bilgilerden.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı uygulamanın “tek hesap” temelinde işliyor olması, kullanımda sağlayacağı kolaylıktan dolayı beğenildi. Ek olarak Cox’un açıklamalarında Twitter’daki bilgi kirliliği ve kötüye kullanımlara yönelik ekstra dikkat etmeleriyle bu alanlarda daha farklı bir bakış açısına sahip olması bekleniyor.

Twitter, son zamanlarda eski popülerliğini günden güne kaybetmeye ve hisse değerlerini düşürmeye başlıyor. Instagram ise bu düşüşten kendine pay çıkararak var olan problemlere çözüm bulmak ve Twitter kullanıcılarını kendisine çekmek için çalıştığı bariz bir şekilde ortada.

Peki, sizler bu haber ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce Instagram, elindeki fırsatı iyi değerlendirebilecek mi? Daha fazla haber ve bilgi içerikli paylaşımlar için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Stay Connected

Diğer Yazılar

keşfet

Merkez Mah. Hasat Sk. Kamara No:52 İç Kapı No:1
Şişli/İstanbul 34381

P: +90 (549) 633 06 34

Bize yazın.
info@soditi.com